راهنمای نویسندگان

 

نویسندگان گرامی،  با سلام

 1. توجه داشته باشید رعایت تمام موارد ذیل  در مقالات ارسالی شما از طریق سامانه، ضروری است. بنابراین توصیه می شود راهنمای مذکور را تا انتها و به دقت مطالعه فرمایید. در صورت هرگونه مغایرت با این شیوه نامه، مقاله شما در پیش داوری اولیه رد می شود.
 2. در صورتی که نویسندگان محترم مقالات، تمامی نکات مطرح شده در بخش "راهنمای نویسندگان" را رعایت کنند داوری مقاله در فاصله کمتر از دو ماه انجام خواهد شد
 3. هیئت تحریریة نشریه در رد یا قبول مقالات دریافت شده آزاد است.
 4. نشریه در ویرایش، اصلاح و هماهنگ سازی اصطلاحات علمی‌مقاله، به گونه‌ای که مفاهیم آن تغییر نیابد و در راستای اهداف نشریه باشد آزاد است.
 5. مقالات دریافت شده باز گردانده نخواهد شد.
 6. ترتیب تنظیم مقالات تأیید شده برای چاپ، بنا به نظر هیأت تحریریة نشریه خواهد بود.
 7. اعضای هیأت تحریریه نشریه تنها سالی یکبار امکان چاپ مقاله در این نشریه را دارند.
 8. از آنجایی که نشریه توانمندسازی کودکان استثنایی کاملاً خصوصی بوده و از هیچگونه حامی مالی برخوردار نیست، تمامی هزینه های آن از داوری گرفته تا ویراستاری و صفحه آرایی و اختصاص DOI  یا شناسه دیجیتال اسناد (به عنوان یک شناسه بین‌المللی برای مقالات و محتواهای دیجیتالی)، نمایه سازی،  هزینه انتشار الکترونیک مقاله و .... به عهده نشریه می باشد.   بنابراین هزینه انتشار مقاله  به شرح زیر می باشد:
 • هزینه بررسی و داوری اولیه: 110هزار تومان بعد از تأیید اولیه مقاله از نظر همخوانی با حوزه تخصصی و  موضوعات قابل انتشار (لازم به ذکر است بعد از دریافت فیش واریزی مربوط به هزینه داوری، مقاله  برای داوران نشریه ارسال می شود).
 • هزینه ویراستاری، صفحه آرایی و پذیرش مقاله و اختصاص  DOI و انتشار الکترونیک :  

750 هزار تومان بعد از  پذیرش نهایی مقاله (تاکید می شود لازم نیست نویسنده محترم این هزینه را در ابتدا واریز کند و فقط زمانی که اصلاحات مورد نظر داوران  انجام شد و مقاله مورد پذیرش قرار گرفته است این مبلغ واریز می شود و فیش واریزی در صفحه شخصی نویسنده مسئول در  سامانه بارگذاری شود.

 • لازم به ذکر است اگر نویسنده مقاله، اصلاحیه مقاله خود را تا دو مرتبه داوری بر اساس نظرات داوران به دقت انجام ندهد و  مقاله مورد نظر برای مرتبه سوم جهت داوری مجدد ارسال شود ناگزیر به پرداخت هزینه اضافی داوری مجدد به میزان 110 هزار تومان خواهد بود؛ بنابراین بهتر است نویسندگان محترم به دقت، فرمت نشریه و تمامی بخش های مربوط به منوی  "برای نویسندگان" را مطالعه کنند تا مقاله بعد از مرتبه اول و دوم داوری مورد پذیرش قرار گیرد و مشمول هزینه اضافی نگردد.
 • شماره کارت انجمن کودکان استثنایی ایران جهت واریز وجه:

5859837002682462 نزد بانک تجارت شعبه گیشا کد 328

 •  اسکن فیش واریزی صرفاً در صفحه شخصی نویسنده مسئول در قسمت فایل ها در سامانه بارگذاری شود.

 

راهنمای نویسندگان را از اینجا دریافت کنید.

ارسال  فایل اسکن شده  تعهدنامه  که تمامی نویسندگان آن را امضا کرده اند، در هنگام بارگذاری مقاله ضروری است.